KLUB

Názov klubu: HBT Slovan Fans

Rok založenia: 2006

Prezident klubu: Mgr. Ján Rzavský (info@hbtslovan.sk)

Klubové farby: belasá, biela, červená

Domáce ihrisko: ZŠ Tematínska

Liga: Zohorská hokejbalová liga (ZHBL)

Tréner A-tímu: Michal Drobný (info@hbtslovan.sk)

Kapitán: Ján Rzavský

Tréner U12: Mgr. Ján Rzavský, František Sebestyén

Web: www.hbtslovan.sk

Email: info@hbtslovan.sk

Klubové úspechy:

3. miesto ZHBL 2014/2015

2.miesto – Turnaj víťazov regionálnych líg

1.miesto – ZHBL 2013

1.miesto – Ligový pohár 2012

2.miesto – Országh Cup 2012

2.miesto – ZHBL 2012

1.miesto – ZHBL 2011

1.miesto - Turnaj Fanklubov Piešťany 2011

1.miesto - Turnaj Fanklubov Nitra 2010

1.miesto - Turnaj Fanklubov Nitra 2009

4.miesto – Turnaj Fanklubov Bratislava 2008

3.miesto – Turnaj Fanklubov Martin 2007

3.miesto – Turnaj Fanklubov Nitra 2006

Začiatky

Pri hľadaní vzniku klubu sa musíme vrátiť niekde k máju-júnu 2006. V tomto roku prišla skupinka nadšencov, fanúšikov hokejového klubu HC Slovan Bratislava s myšlienkou založenia fanklubu. Cieľom bolo organizovať ľudí ktorý pravidelne chodia na domáce zápasy Slovana. S oficiálnym vznikom fanklubu prišla aj pozvánka na 1.ročník práve-vzniknutého Hokejbalového Turnaja Fanklubov. Manažérsku stránku dostal na starosti Peter Šiška vtedy hrávajúci za HBC ATAK Bratislava a o pomoc požiadal Eduarda Kovácsa z teamu HC Čunovo. Na stránku fanklubu sa vyvesil oznam pre záujemcov o účasť v teame a zorganizoval sa prvý tréning v ATAK Arene. Na ňom sa zišlo cca 12-13 ľudí, väčšina z nich sa videla prvýkrát a mnohé situácie vyzerali dosť komicky. Ako tak ubiehali tréningy, chalani sa spoznávali a na turnaji v NR obsadili konečné pekné 3.miesto. Na fotkách vtedy žiarili pamätné biele tričká a požičaná sada dresov od Slovana kde každá päťka mala inú farbu dresu. To boli začiatky tzv. „Papagájov” zo Slovana.

Zlom

Na turnaji v NR sa vytvorila skvelá partia čo následné spoločné akcie aj potvrdili. Bolo len otázkou času kedy si títo ľudia nájdu „spoločnú cestu”. Na turnaji v Martine sa opäť zišiel team HC Slovan Fans v podobnom zložení. V tentokrát už kompletnej požičanej retrosade červených dresov sa im podarilo obhájiť 3.miesto. Následná účasť na turnaji v Piešťanoch nastolila otázku „..prečo neskúsiť zahrať si spolu aj v lige”? Jadro mužstva sa teda v sezóne 2007/2008 „stretlo” v Superligovom teame RBK Hockey Ružinov „B”.

Prvá sezóna

Naša prvá spoločná sezóna dopadla vcelku uspokojivo. Po základnej časti Carat Superligy sme obsadili pekné 6.miesto. Potrápili sme aj favoritov, naopak so slabšími klubmi sme sa neraz vytrápili a zbytočne párkrát stratili body. Do počtu sme však určite neboli a nebyť našej neskúsenosti mohli sme v tabuľke figurovať aj vyššie. V polovici sezóny sa vymenil v Ružinove kapitán a kormidla sa ujal Edie. Nastolil sa nový smer a nové pravidlá. Do PlayOff sme išli bez veľkých očí, nabrať skúsenosti a trošku sa „oťukať”. V prvom kole sme boli Stupave dôstojným súperom. Bohužiaľ sme im v oboch dueloch podľahli a rozlúčili sa tak s našou premiérovou sezónou.

Naše pôsobenie v Superlige

V Superlige sme pôsobili pod názvom RBK Ružinov “B” a  HBT Slovan Fans od sezóny 2007/2008 až do sezóny 2009/2010. Za tento čas sa zmenila tvár teamu ako aj úroveň ligy a jej obsadenie. Postupom času odchádzali družstva do iných líg a úroveň rapídne klesala. Náš team, ale vždy končil sezónu v tej lepšej polovici. Poctivo sme chodievali na zápasy a trénovali. Naše úsilie sa vyplatilo a v poslednej superligovej sezóne 2009/2010 sme si zahrali naše prvé finále. Bohužiaľ sme v ňom ťahali za kratší koniec, avšak pridalo to do týmu veľa skúsenosti. Po sezóne sme vedeli, že Superligu úž hrať nechceme, preto prišlo teamové rozhodnutie. Všetci sme sa zhodli na tom, že život je zmena a treba skúsiť niečo lepšie, niečo kvalitnejšie. Preto sme sa prihlásili do Zohorskej hokejbalovej ligy. Tým sa zavŕšilo naše 3-ročné pôsobenie v kedysi kvalitne obsadenej Superlige a zároveň sa otvorila ďalšia kapitola nášho mužstva.

ZHBL – neznáma kapitola

Do ZHBL sme vstúpili ako nováčik. Z niektorými tímami sme sa poznali zo spomínanej Superligy z inými z rôznych turnajov. Avšak stále v lige bolo dosť tímov ktoré nás preverili po prvý krát. My sme sa snažili vyšplhať v tabuľke čo najvyššie a hlavne sme chceli potešiť našich fanúšikov peknou hrou a ešte krajšími výsledkami. Po základnej časti sme skončili na 3.mieste. V play-off proti nám nastúpili hráči Lozorna a odchádzali s dvoma prehrami. V semifinále nás čakala Stupava cez ktorú sme postúpili až gólom v predĺžení rozhodujúceho duelu. Vo finále nás už očakával Jokerit Petržalka ktorý bol obrovským favoritom. V prvom zápase nás deklasoval 5:1. Druhý zápas sme však vyhrali my a hral sa rozhodujúci tretí zápas. V 4. minúte sme prehrávali už 0:2. nevzdali sme sa a od tej chvíle sme boli pánmi na ihrisku. Ak by sme vyhrali v riadnej hracej dobe, nikto by nemohol namietať. Nevedeli sme však streliť viac ako dva góly a tak nasledovalo predĺženie. V ňom nás podržal pár sekúnd pred koncom brankár a tak sa rozhodnúť muselo až v trestných strieľaniach. Jokerit premenil jedno a nám zaručili titul víťazný gól Jána Rzavského.

Sezónu 2011/2012 sme zamerali na obhajobu titulu v ZHBL a druhým cieľom bola baráž o extraligu. Ani jeden sme však nesplnili. A to vlastnými chybami a nezvládnutými koncovkami niektorých stretnutí. Základnú časť sme vyhrali a do play-off vstupovali z prvého miesta. Prebojovali sme sa do finále vyradením Gajarov vo štvrťfinále a Farmy v semifinále. Vo finále sme však boli prikrátky na Lizards Stupava. V baráži sme boli taktiež blízko k postupu. V rozhodujúcom zápase nám stačilo akékoľvek víťazstvo nad Skalicou. Prehrali sme však gólom ktorý nám záhoráci strelili len sekundu pred koncom. Do baráže nakoniec teda postúpili miesto nás skaličania.